Refleksologia stóp

Refleksoterapia jest jedną z najpopularniejszych we współczesnej medycynie naturalnej formą profilaktycznego i leczniczego oddziaływania na ludzki organizm. Termin ten jest bardzo szeroki i obejmuje swoim zasięgiem wszystkie te metody terapeutyczne, u podstaw których leżą reakcje odruchowe w systemie nerwowym człowieka. Słowo ‘refleks’ oznacza odruch, ‘logos’ – słowo, naukę, w związku z tym refleksologia to nauka o odruchach (reakcjach odruchowych w organiźmie).

Masaż stóp to lecznicza metoda, która polega na uciskaniu określonych stref na stopach. Stymulacja tych punktów uaktywnia proces samoleczenia organizmu. Zastosowanie masażu stóp redukuje stres i napięcie psychofizyczne, powodując stan głębokiego odprężenia. Każda część ciała unerwiona jest bezpośrednio z określonego poziomu rdzenia kręgowego. Zwiększone napięcie prowadzi do skurczów mięśni przykręgosłupowych. Pojawia się ból, gdyż jest to wynik zakończeń nerwów na ten skurcz. Kiedy napięcie ulega redukcji, mięśnie rozluźniają się i dzięki temu nasz układ nerwowy zaczyna pracować prawidłowo.

Masaż poprzez techniki stymulujące ma pozytywny wpływ na system wydzielania dokrewnego. Jeżeli gruczoły przestają prawidłowo pracować, ustaje wydzielanie hormonów mających wpływ na nasze emocje, myśli a nawet kształtowanie osobowości. Organizm wtedy zostaje wytrącony ze stanu równowagi.

Masaż stóp to bardzo uniwersalna a zarazem bezpieczna terapia pomagająca poznać swój organizm, dostrzec oraz zapobiec wewnętrznym nieprawidłowością zanim przekształcą się  w złe samopoczucie bądź chorobę.

Czas trwania kursu: 15 h (2 dni)

Cena kurs grupowy:
1000 zł
Zapisz się Mamy wolne miejsca
Dla tego kusu możliwe jest uzyskanie dofinansowania Skontaktuj się z nami aby uzyskać więcej informacji.

Każdy uczestnik po kursie otrzymuje:

  • dyplom w języku polskim i angielskim
  • zaświadczenie o ukończeniu kursu
  • skrypt szkoleniowy

Zapisz się na ten kurs!

Zapisując się na masaż zgadzasz się z warunkami regulaminu szkoleń w Medical-School - regulamin